Giyilebilen Teknoloji Ürünleri Nelerdir?

Teknolojik gelişmeler, insan hayatını kolaylaştıran en önemli kavramlardan biridir. Gün geçtikçe hayatımızda daha çok yer edinmeye devam eden bu tür aygıtlar, son yıllarda insanların yaşamlarında daha çok yer edindikleri için, artık bu ürünleri gözlük olarak, saat olarak hatta bileklik olarak insanların üzerinde görmek mümkün hale geldi.

​​​​​​Giyilebilen Teknoloji Ürünleri Nelerdir?

Akıllı Gözlük Akıllı Gözlük  

Sıradan bir gözlüğe pek de benzemeyen akıllı gözlüklerin özellikleri, sıradan gözlüklere göre hafife alınamayacak kadar fazla. Bu gözlüklerle telefon görüşmesi yapılabilir, üzerindeki kamera sayesinde fotoğraf çekip video kaydı yapılabilir ve camlarına görüntü aktarılabilmesi sayesinde herhangi bir ortamı sinema salonu haline getirilebilir.

Akıllı Saat

Akıllı gözlüklerin aksine daha sıradan görünen fakat yine de yararlı özelliklerle donanmış bir giyilebilir bir akıllı ürüne Akıllı Saatsahip olmak isteyen kişilerin tercihlerinden biri olan akıllı saatler, telefon görüşmesi yapma, mesajlara cevap verme, fotoğraf ve video çekme gibi temel görevleri başarıyla gerçekleştirebilen akıllı cihazlardır. Bu özelliklerinin, şık ve kişiselleştirilebilir bir saat olmasının yanı sıra kalp ritmi ölçme gibi sağlık açısından önemli görevleri de üstlenmesi, akıllı saatlerin popüler giyilebilir aygıtların en başında yer almasını sağlıyor.

Akıllı Bileklik

Akıllı BileklikAkıllı saatlerde olduğu gibi sağlık kontrolü konusunda insanlara kolaylık sağlayan akıllı bileklikler, içlerinde yer alan adım sayar ve kalp ritmi ölçer gibi uygulamalar sayesinde özellikle sportif anlamda faaliyet gösteren kullanıcıları memnun eden bir aygıt.

Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Akıllı telefonları üç boyutlu sinema sistemine dönüştüren bu aygıtlar, özellikle 2015-2016 döneminde çok sık kullanılmaya başladılar. Uygun fiyatları sayesinde de geniş bir kullanıcı kitlesine sahipSanal Gerçeklik Gözlüğü oldular. Öyle ki marketlerde bile satışı yapıldı. Ayrı ayrı alınmak istendiğinde kalabalık yapabilecek olan cihazları tek bünyede toplayan bu tür akıllı ürünlere olan ilgi son yıllarda giderek artıyor. Hâlihazırda oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan bu tür akıllı aletlere gelişmiş firmalar büyük yatırımlar yaparak geliştirmelere devam ediyorlar.

Giyilebilen Teknoloji Ürünleri Nelerdir?” için bir yorum

  1. Teknoloji nerelere gidiyor ya huuu giyilebilir aletler nedir ne yapacağız bunlarla anlamıyorum gerçekten

Yorumlar kapatıldı.