Marduk Türkiye’yi Etkiler Mi?

Marduk Türkiye’yi etkiler mi? sorusu son zamanlarda astroloji ile ilgilenenlerin en sık sorduğu sorulardan biri olarak gündemimize girmiş durumda. Marduk’un da eskilere giden bir tarihi altyapısı bulunduğu su götürmez bir gerçek: Sümerler Nibiru adını verirken, Babilli gökbilimciler Marduk adını vermişlerdir gezegene. Hatta Sümer mitolojisine göre Mars ve Jüpiter arasında Tiamat adlı bir gezegen bulunuyordu ve Marduk geçişi sırasında Tiamat ile çarpıştı ve bunun sonucunda Dünya meydana geldi.

Bu gezegenin dünyadan 4 kat daha büyük olduğu ve güneş çevresindeki dönüşünü 3600 yılda tamamladığı araştırmalarda ortaya konmuştur. Hatta 2012 yılında da dünyaya yakın geçiş yapılacağı ileri sürülmüştü.

 NASA 2001 yılında Marduk’u kataloglamıştı!

  1. gezegen olduğu ileri sürülen Marduk ortaya atılan fikirlere göre güneş etrafında 3657 yıllık dönüşünün sonunda dünyaya yakın olarak geçerken türlü felaketlere sebep olmaktadır.

NASA bu gezegeni her ne kadar Gezegen X olarak tanımladığı bu gezegen aslında Nibiru. NASA yaptığı açıklamalarla Marduk diye bir gezegenin hiç var olmadığını belirtti. Ancak bir kısım araştırmacılara göre NASA da bu gezegeni araştırıyor. Hatta NASA’nın yaptığı New Horizons ve Voyager 2 projelerinin amacının aslında bu gezegeni keşfetmek olduğunu söyleyen araştırmacılar da mevcut.

Eski dünyaya dair araştırmalarıyla tanınan Zecharia Sitchin bir sonraki geçişin 2085 yılında olacağını söylemişti. Aslında bu kehanetler ilk değil, Güneş sisteminde bir yerlerde var olduğu ileri sürülen Nibiru’nun Dünya’yı yok edeceği İddiası 2003 yılından beri zaman zaman gündeme gelmiştir.

Yeni ve son iddialara göre ise bir yıldız ve yörüngesindeki 7 gezegen Güney Kutbu tarafından Dünya’ya doğru yaklaşıyor, bu gezegenlerden biri olan Nibiru ise Ekim 2017’de Dünya’ya çarpacak ve yerküreyi yok edecek! Ancak bu bilgileri doğrulayan herhangi bir bilimsel veri bulunmuyor dolayısıyla bir kehanetten öteye gidemiyor.