Ufak Dokunuşlarla Yeni Gibi Görünen Dekorasyonlar

Hemen hemen herkesin en çok vakit geçirdiği yer evidir. İnsanlar zamanla aynı dekorasyondan sıkılabilir. Değişim için eski eşyaları atmaya, yeni eşyaları almaya, bambşka bir dekorasyon yaratmaya gerek yok. Birkaç dokunuş yaparak, evi yeni bir havaya sokmak mümkündür.

 Ne Gibi Değişimler Yapılabilir?

Bu değişime duvarların rengini değiştirerek başlayabilirsiniz. Bütün duvarları beyaz yapmak iyi bir fikir olabilir. Ayrıca küçük kutu boya olarak, odadaki bir kolonu tezat bir renge boyayarak ya da desenler yaparak farklı bir hava katabilirsiniz. Sadece rengi ile değil, alınan boyanın doku ile bile farklı bir görünüm kazanılabilir.

Salonunuzdan sıkıldıysanız, koltuklarda yastık kullanmıyorsanız yastık alabilir, kullanıyorsanız yastıkları yeni kılıflarla canlandırabilirsiniz. Tek renk bir dekorasyona sahipseniz, bu dokunuş evin havasını oldukça değiştirecektir.

Boş duvarlara sahipseniz ya da duvardaki tablolarınızdan da sıkıldıysanız, duvarlarınızı bir galeriye ya da fotoğraf albümüne çevirebilirsiniz. Güzel bir dizayn ile birçok değişik çerçeve alıp beğendiğiniz baskıları ya da güzel anılardan bir parça olan fotoğraflarınızı asarak büyük bir değişim sağlayabilirsiniz.

Evinizden sıkılmanıza rağmen, bir şeyler boyamak veya almak istemiyor olabilirsiniz. Bunun için, evinizde eşyaların yerini değiştirebilirsiniz. Eski halinden çok farklı bir yerleşim sağlarsanız, yeni taşınmış gibi bile hissetmeniz mümkün.

 Daha Fazlası da Mümkün

Küçük malzemeler ile evde kendiniz bir şey yapabilirsiniz. Duvarlarına etiketler yapıştırabilirsiniz veya kullanılmış, çöpe gitmek üzere olan eşyaları değerlendirebilirsiniz. Evinizde hiç bitki yoksa, almalısınız. Çünkü her evi bambaşka bir havaya sokan bitkiler, evinize daha canlı ve sempatik bir görünüm katar. Ayrıca renkli saksılar alarak daha farklı bir görünüm kazanabilirsiniz. Evinizde zaten bitki var ise, düz renk saksılar alıp onları boyayabilir, daha sonra bunları eski saksılarınız ile değiştirebilirsiniz. Bu küçük dokunuş evinizi bambaşka bir havaya sokacaktır.