Altcoin Fiyatları Ve Altcoin Siteleri Hakkında Bilgiler

Altcoin Sistemi

Bitcoinden sonra piyasada yer alan kripto paraların toplamına altcoin denilmektedir. Altcoinler de bitcoin sisteminde olduğu gibi şifreleme yöntemi ile hizmet vermektedir. Bu nedenle de güvenilirdir. Bununla beraber, bitcoin sistemine benzer olarak herhangi bir birime bağlı değildir ve özgürdür. Bu özelliğinden dolayı altcoin fiyatları belirlenirken yalnızca talep ve arz etkili olmaktadır. Herhangi bir Merkez Bankası ya da kurumun altcoin fiyatlarını belirlemeye yetkisi yoktur.

Altcoin fiyatları belirlenirken, kripto para sistemine önem veren ve ilgi duyan yatırımcıların talep ve arzları dikkate alınmaktadır. Kripto paralara yatırım yapmak isteyen kişilerin bir kripto para yani altcoin sitesi seçimi yapmaları gereklidir.

Belirledikleri en iyi altcoin sitesine üye olunur ve gerekli alım – satım işlemlerine hak kazanılır. Üyelik aşamasında yapılması gereken işlemler çok kolaydır. Sisteme girerek istenen bazı temel bilgiler doldurulur ve sanal cüzdan elde edilir. Bu sayede işlemlere başlanır. Alışveriş yapılabilir, para transferi yapılabilir ya da bunun gibi bazı özel işlemlerin hepsi altcoin sistemleri ile yapılabilmektedir.

Altcoin Alım – Satım İşlemleri

Altcoin alım – satım işlemleri için en iyi altcoin seçilmesi önemlidir. Bu bağlamda birçok altcoin vardır. Her biri her geçen gün kendini geliştirmektedir. Ancak en bilinen ve en çok güvenilen altcoinler şunlardır:

Steem

Kripto madencilik işlemlerini sözlük tarzı format ile bir araya getiren Steem, çok kısa zamanda büyük bir başarı elde etmiştir. Kullanıcılarına yazı yazarak kazanma fırsatı veren Steem, internette ücretsiz olan blogların blockchain sistemi inşa edilen bir versiyonu olarak görülmektedir. Bu sistemi kullananlara istedikleri anda istedikleri şeyi yazma hakkını tanımaktadır.

Siacoin

SIA kısaltması ile kullanılan Siacoin, bulut depolama teknolojisine çok farklı bir boyut kazandırmaktadır. Büyük firmalar aracılığı ile alınan bulut hizmetlerinin dışında, bu teknoloji ile dosyalar bir sunucuda barınmamaktadır. Bulut servisinde dosyaların barındırılmasına izin vermektedir.

Monaco

MCO kısaltması ile kullanılan Monaco, ‘’ İstediğin zaman istediğin yere ‘’ sloganı ile hizmet vermektedir. Kripto para transferlerini komisyon almadan gerçekleştirmeye fırsat vermektedir. Hızlı olması ile de dikkat çeken Monaco, komisyonsuz hizmet veren nadir kripto borsalarından biridir.