Kargo Etiketleri ve İşlevleri

Bindiği üzere dünyada ve ülkemizde kargo işlemlerinin karışmaması için etiketleme işlemlerinin düzgün bir şekilde yapılması şarttır. Bu yüzden kargo paketlerinin  etiketlenme işlemleri için kargo etkileri önem kazanmaktadır. Özellikle bizlerde aldığımız kargonun üzerinde yer alan bu etiketleri mutlaka görmüşüzdür.

Paket ile ilgili nereye gideceği kimin adına gideceği kimin gönderdiği kimin alacağı, Adresi gibi bit çok bilgi bulabilmek mümkündür. Bu etiketler firmamız tarafından hazırlanarak kargo şirketlerine verilerek oradaki yazıcılar ile bu etiketler yazım işlemine tabi tutulur ve yukarıda bahsettiğimiz gerekli bilgiler bu etiketlere yazılır. Burada dikkat edilmesi gereken etiketin yapışacağı yüzeyin özelliklerinin bu etiketi basan firmamıza bildirilmesi gerekliliğidir. 

Kargo Etiket Üretim Süreci

Kargo etiketi üretimi için firmamız ile iletişime geçmek ilk yapılacak olan iş olacaktır. Daha sonra firmanız için gerekli olan etiket boyutu ile ilgili sizlerin ekleyeceği opsiyonel bir durum yoksa koli etiketi standart ölçüler ile çıkarılmaktadır. Bu standart ölçüler ile çıkarılmasını istemiyorsanız mutlaka firmamıza bu durumu bildirmeniz gereklidir. Daha sonrası için özellikle etiketlerin renksiz oluşları dikkatinizi çekmiştir. Bunun sebebi renkli baskıların maliyeti arttıracağı düşüncesi olacaktır. Bunun için özellikle büyük işletmeler bu aşırı maliyetten kaçınmak için renkli baskıyı tercih etmezler.

Termal etiket üretiminde bir diğer dikkat edilecek nokta etiketin yapıştırılacağı zemin olacaktır. Bu etiketler normal günümüzde sıklıkla kullanılan kartonlara göre hazırlanmaktadır. Bu konuda eğer kolilerimizin üretiminde farklı bir malzeme kullanılıyorsa bu durumu da firmamıza iletmeniz ile bu konuda yaşayacağınız problemleri çözmüş olursunuz. Kargo etiket üretiminde en önemli unsur kalitedir. Bu konuda firmamızın yıllardır süren tecrübesi ve kullandığı malzemelerin kalitesi sayesinde bu konuda herhangi olumsuz bir durum yaşamazsanız. Sizlerde kargo ve koli etiketi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.